
Praha 28. května 2025 (PROTEXT) – Už příští pátek se v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích uskuteční další ročník konference věnované tématům spojených s moderním internetovým protokolem IPv6 – Den IPv6 2025.
Na webu akce je k dispozici nejen kompletní program, ale také registrace; zájemci o účast na konferenci, která nebude přenášena online, mají možnost se přihlásit do 30. května.
Den IPv6 2025 zahájí její duchovní otec Ondřej Caletka z organizace RIPE NCC, na něhož naváže technický ředitel českého peeringového uzlu NIX.CZ Marian Rychtecký s prezentací o moderním přístupu ke směrování v počítačových sítích – Segment Routing over IPv6 (SRv6). Dále bude pokračovat popularizátor protokolu IPv6 Radek Zajíc (sixploy), který vystoupí s přednáškou s názvem Routujeme IPv4 provoz prostřednictvím IPv6 sousedů. Úvodní blok tohoto dne uzavře Alexander Zubkov z Qrator Labs CZ s představením výsledků výzkumu nad krátkými IPv6 adresami.
V odpoledním bloku dostane jako první slovo Radim Friedel. Ten se ve svém příspěvku zaměří na chování Windows Serverů 2025 a Windows 11 v prostředí bez jediné IPv4 adresy. Následovat budou opět Ondřej Caletka (Problémy s provozem interních služeb na IPv6-only) a Maria Matějka ze sdružení CZ.NIC, která se pokusí najít odpověď i na otázku spojenou s výzvami a problémy přechodu na IPv6-mostly ve výuce a dokumentaci.
Další část konference Den IPv6 2025 bude patřit Adamu Kaliszovi (NOT NULL Makers) a jeho přednášce s názvem Úskalí práce s IPv6 v ekosystému Javy. Po tomto výstupu dostanou slovo vystupující, kteří přihlásili desetiminutové lightingtalky – Radek Zajíc (Úskalí práce s IPv6 v ekosystému Javy), Tomáš Tichý (Hrajeme si s IPv6) a Radim Friedel (Schrödingerova IPv6). Toto pásmo konferenci Den IPv6 zakončí.
Bližší informace o programu akce najdou zájemci na webu https://denipv6.cz. Zde je k dispozici i registrační formulář – vstupné na akci je symbolických 166 korun. Konferenci Den IPv6 2025 organizují společně sdružení CESNET, CZ.NIC a NIX.CZ.
Kontakt:
Vilém Sládek
PR manažer sdružení CZ.NIC